Õhk-õhk soojuspumbad

 

Daikin EMURA FTXG25LW/S

Daikin Disain soojuspump SCOP=4,64 liikumissensorid, 10-15C funktsioon, nädala taimer, 19dB müratase, elegantne voolujooneline siseosa

€ 1 380.00

(Sisaldab käibemaksu)

Mitsubishi Heavy SRK-20 ZMX

 Kõrga kasuteguriga, +10C funktsioon

€ 865.00
(Sisaldab käibemaksu)

Daikin 2015 soojuspump

FTXLS25K sensorid 3D human

 Daikin soojuspump SCOP=4,63, 3Dliikumissensorid, 10-15C funktsioon, nädalataimer, 19dB müratase, elegantne "matt crystal", 3D õhuvool

€ 1 230.00

(Sisaldab käibemaksu)

 

 

 Soojuspumbaga säästad küttekuludelt! 

Iga päevaga kasvavad küttekulutused panevad mõtlema ja otsima alternatiivseid lahendusi, kuidas säästa küttekulutustelt. Rääkides nii põhi- kui ka alternatiivküttest on täna kahtlemata kõige soodsamaks lahenduseks soojuspumbad. Lühidalt öeldes on soojuspump kütteseade, mis toodab sooja väliskeskkonda salvestunud energiast.

 

Valides endale soojuspumpa tuleb kõigepealt selgeks teha, kas vajatakse alternatiivset lahendust olemasolevale küttesüsteemile, mis aitaks vähendada igakuised püsikulutusi ja tõsta olmemugavusi, või otsitakse lahendust põhiküttele. Õhk-õhk soojuspumpade tüüpe, mida kasutatakse alternatiivkütteks. Õhusoojuspumpade puhul võetakse kütteks vajalik energia õhust.

Eestis leiavad kõige enam kasutust maa- ja õhusoojuspumbad. Viimasel ajal on rohkem räägitud õhk-õhk inverter tüüpi soojuspumpadest, mis sobivad ideaalselt pea igasse majapidamisse, kus on kasutusel elektri-, ahju-, kamina-, õli- või gaasiküte. Kombineerides õhk-õhk tüüpi sooojuspumpa eeltoodud küttega on võimalik igakuistelt küttekuludelt säästa isegi kuni 50%.